Eğitime Kalıcı Destek

FAALİYETİMİZE DESTEK VERMEK İSTER MİSİNİZ?

BAĞIŞ YAP
Eğitime Kalıcı Destek EĞİTİM FAALİYETİMİZ

EĞİTİMDE GLOBAL DÜZEYDE FIRSAT EŞİTSİZLİĞİ...

Toplumları geride bırakan da, ileriye götüren de eğitimdir. Dünya gittikçe küçülmekte ve giderek yaygınlaşan iletişim ağı sayesinde bilgiye ulaşmak kolaylaşmaktadır. Ancak ne yazık ki eğitimin kalitesi de imkânlara bağlı olarak şehirden şehire, ülkeden ülkeye farklılıklar gösteriyor. Bu farklılık da eğitimde küresel anlamda bir fırsat eşitsizliği meydana getiriyor. 

Bilgi toplumu haline gelen milletler geliştikçe, kendilerine lazım olan imkânlara da kolayca erişebiliyor. Ancak eğitimin gereken seviyede olmadığı milletlerde ise imkânsızlıklar kol geziyor. İmkânsızlığın neticesi olarak eğitimsizlik, eğitimsizliğin sebebi olarak da imkânsızlıklar gösteriliyor. Bu kısır döngü, nice nice hayatları, imkânsızlıklar içinde yaşamak zorunda bırakıyor.

Peki, Kalıcı Çözüm Nedir? 

İmkânsızlıkların sebebi eğitimsizlik ise, eğitim kalitesini yükseltmek çözümü kalıcı hale getirmek gibi gözüküyor. İhtiyaç sahibi insanların yaşadığı toplumlarda sorun olarak görülen gıda, sağlık gibi konularda yaralarını sarmaya devam ederken, bunun kalıcı bir çözüm olmadığının farkındayız. Kalıcı çözüm ise eğitim kalitesinin dünya seviyesine yakınlaştırılmasıdır. 

İşte bu nedenle, çeşitli vesilelerle, dertlerine derman olmaya çalıştığımız ihtiyaç sahiplerinin olduğu bölgelerde eğitimin kalitesinin dünya seviyesine yakınlaştırılması için, o bölgelerde dünya standartlarında binalar yaparak, eğitime katkı sağlıyoruz. Sizler de, bu bölgelerde eğitime kalıcı manada destek olabilirsiniz.

FAALİYETLERİMİZ TÜM FAALİYETLER