Haremeyn-i Şerifeyn'de İftar

FAALİYETİMİZE DESTEK VERMEK İSTER MİSİNİZ?

BAĞIŞ YAP

Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere...

Bütün müslümanların, hasretiyle yanıp tutuştuğu, her metrekaresinde, Kainatın Efendisi'nin izi, kokusu ve hatıraları bulunan iki mübarek şehir..

Her yıl milyonlarca müslümanın akın ettiği, iki Harem-i Şerif..

O mübarek beldelere gitmek, Rasülullah Efendimizin ayağının tozunun bulunduğu beldelere yüz sürmek herkesin hayali...

Ancak, her müslümanın maddi imkanı bu mübarek topraklara gidebilmeye yetmeyebilir. 

Hicaz Derneği, bir ilke imza atarak, o beldelere gitmek isteyip de maddi imkanların elvermemesinden ötürü, gidemeyen Ümmet-i Muhammed'in, en azından o beldelerde akşama kadar oruç tutan müslümanlara birkaç hurma, bir dilim ekmek ve bir tas yoğurt ikram ederek, iftar ettirmesine vesile oluyor.  

Gidenler bilirler, Mescid-i Nebevi'de, sene içerisinde Pazartesi vePerşembe günleri ve Ramazan-ıŞerif'in her günü akşam ezanı yaklaştıkça sofralar saflara serilir. Sofra sahipleri, mescidde akşama kadar, Cenab-ı hakk'ın rızasını kazanmak için hem oruç tutan ve hem de sair ibadetlerle gününü geçiren Ümmet-i Muhammed'in bu nasipdar kullarına iftar için birkaç hurma, br tas yoğurt ve biraz da ekmek ikram ederler. Dünyanın bu en mütevazi ama manen bu en zengin sofrasında, zengin, fakir herkes yanyana iftarlarını açarlar. Bu güzel gelenek senelerdir Haremeyn-i Şerifeyn'de tatbik edilegelmiştir.

Müslüman olup, onlarca milletten insanı, dilini bilmese de aynı sofra başında toplayan, zengini fakir, rütbeli rütbesiz ayrımı yapmayan, adete bir binanın tuğlalaları gibi olduğumuzu hatırlatan, dünyanın bu eşi benzeri olmayan sofrasına sizleri de davet ediyoruz.

FAALİYETLERİMİZ TÜM FAALİYETLER