Kurban Bağışı

FAALİYETİMİZE DESTEK VERMEK İSTER MİSİNİZ?

BAĞIŞ YAP
Kurban Bağışı KURBAN FAALİYETİMİZ

Adak Kurbanlarınızı, Akika Kurbanlarınızı, Şükür ve nafile kurbanlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Bizlere göndermiş olduğunuz vacip, nafile, akika, adak ve şükür kurbanlarınızı Afrika’da ve diğer coğrafyalarda, sizin adınıza yardıma muhtaç kişilere ulaştırıyoruz.

Kurbanınızı, derneğimizin merkezine gelerek, web sayfası yoluyla veya derneğimize telefon açarak ulaştırabilirsiniz. Web sayfası üzerinden bize gönderdiğiniz kurbanınız için, sizi arayarak; “Kurbanınızı almaya, aldırmaya, kesmeye, kestirmeye ve hisselendirmeye” dair vekâleti sizi arayarak alıyoruz. Sizden alınan vekâlet ile iki gün içerisinde, önceden belirlenen yardıma muhtaç bölgede kurbanlarınızın kesimi gerçekleştirilmektedir. Kurban kesimi senenin her günü gerçekleştirilebilmektedir.

Kurbanınızı bize verdikten sonra, dernek merkezimizde oluşturulan kurban ekibi tarafından sözlü olarak alınan vekâlet neticesinde kurban bağış kaydınız tamamlanmış olur.

Daha sonra kurbanınızın türü ve hayvan cinsi bölgedeki ekiplerimize bildirilir.

Ekiplerimiz, bölgede kurban vasfını taşıyan hayvan araması yaparlar ve uygun hayvanlar seçilerek, kesim mahalline getirilirler.

Bu noktada eğitim almış olan ekibimiz, kurban alımı yaparken İslamî hassasiyetlere en üst derecede riayet etmektedir.

Kurbanınızın bize ulaşımında, sözlü vekâlet alımında ve satın alınmasında olduğu gibi kurbanınızın kesiminde de İslamî hassasiyetler ön planda tutulmaktadır.

Kurbanınız ehil kişiler tarafından, İslamî usullere dikkatle riayet edilerek kesilmektedir.

Kurbanınız kesildikten sonra, Kurbanınızın kesilmesinin hemen ardından, sizlere mesaj yoluyla tekrar bildirim yapılmaktadır.

Daha sonra,  etler eşit şekillerde parçalanarak, paketlenir. Ekiplerimizin daha önce yaptıkları incelemeler neticesinde, yardım bölgesi olarak karar verilen mahallerde eşit şekilde hisselendirilmiş olarak ihtiyaç sahiplerine sizlerin adına, “Müslüman kardeşlerinizden bir hediye” denilerek takdim edilir. Kurbanın kesilmesi, hisselere ayrılması, paketlenmesi ve hanelere dağıtılması tamamen ekibimiz tarafından takip edilmektedir. Emanetiniz, son haneye kadar elden teslim alınıncaya kadar, görevlilerimiz yerlerinden ayrılmazlar.

 

Kurban dağıtımı vakti, bizlerin yorgunluğunun, bir insanın daha birkaç günlük ihtiyacını karşılamanın verdiği haz ile dindiği, hayırseverlerin gönüllerin ferahladığı zamandır. Yolları gözleyenlerin, unutulduk zannedenlerin, umutların yeşerdiği, yeniden gönül köprülerinin kurulmaya başladığı andır. Semaya yükselen dualar ise bu anların en güzel armağanlarıdırlar.

Kurban ile ilgili bilgi:

  • Bir kurban bedeli, 550₺’dir.
  • Kurbanlarınızı, dernek merkezimize gelerek makbuz karşılığı, web sayfamızdan veya derneğimizi arayarak ulaştırabilirsiniz.

FAALİYETLERİMİZ TÜM FAALİYETLER