Ramazan'da Gönül Sofraları Kuruyoruz..

FAALİYETİMİZE DESTEK VERMEK İSTER MİSİNİZ?

BAĞIŞ YAP
Ramazan'da Gönül Sofraları Kuruyoruz.. GIDA YARDIMI FAALİYETİMİZ

Milyonlarca müslümanın hasretle ve özlemle beklediği, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif geldi. Gündüzleri oruç ile, geceleri teravih namazı vesair ibadetlerie geçecek olan Ramazan-ı Şerif ayı büyük bir çoşkuyla ve heyecanla karşılanıyor. İbadet mevsimi olmakla beraber, tututğumuz oruçlarla, ihtiyaç sahibi insanların hallerini anlamak için, Cenab-ı Hakk'ın verdiği nimetlerin büyüklüğünü anlamak için de büyük bir fırsat.  İmkansızlıklar içerisinde senenin her gününü yalnızca bir öğün yemek yiyerek geçirmek zorunda kalanları hatırlamak için de bir fırsat...

Hicaz Derneği olarak, senenin her günü olduğu gibi, Ramazan-ı Şerif'te de, imkansızlıklar içerisinde bulunan bölgelere bu kez bu duygu ve hassasiyetle gidiyoruz. Ramazan-ı Şerif bıyunca Gönül sofraları kuruyor, gönülleri iftar ve sahurlarda biribirine yaklaştırıyoruz. Elimizden geldiğince, çalıştığımız bölgelerde her kapıyı çalmaya, bir derdine deva olmaya çalışıyoruz.

Ramazan-ı Şerif boyunca; Sudan'da, Ramazan Kolisi dağıtarak, destek olmaya çalışacağız. En azından Ramazan'ın bereketini gönüllerinde ve sofralarında onlara hissettirmek istiyoruz..

 

FAALİYETLERİMİZ TÜM FAALİYETLER