Ramazan Kolilerini Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyoruz.

FAALİYETİMİZE DESTEK VERMEK İSTER MİSİNİZ?

BAĞIŞ YAP

Ramazan Kolisi

7.5%
MEVCUT
9 Aile
HEDEF
120 Aile
Ramazan Kolilerini Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyoruz. GIDA YARDIMI FAALİYETİMİZ

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayı geldi. Gönüllere bayram olan Ramazan-ı Şerif geceleri teravih namazları, gündüzleri oruçla tamamıyla ibadet içerisinde geçen, manevi bir yenilenmeye vesile olan çok kıymetli bir misafir. Bununla beraber Ramazan-ı Şerif ayı, paylaşma ve yardımlaşma ayıdır. İmsak vaktinden itibaren. akşam ezanı okununcaya kadar helal olduğu halde, bir takım nimetlere elinin altında olduğu halde, sadece Cenab-ı Hakk'ın emrine imtisal etmek maksadıyla dokunulmaması, gariplerin.yetimlerin,yoksulların halini anlamalarına vesile olmaktadır. Bu sebeple, müslümanlar bu ayı yardımlaşmak ve paylaşmak için bir fırsat olarak görmüşlerdir.

Ramazan-ı  Şerif ayı içerisinde verilmesi vacip olan Sadaka-ı Ftırlar ve yine sene boyu eda edilmesi farz olan zekatlar bu ayda bu paylaşmaya vesile olmaktadır. 

Hicaz Derneği olarak, Ramazan-ı Şerif ayı içerisinde yolumuzu gözleyenlerin olduğunun farkındayız. Bizler çeşitli vesileler ile gittiğimiz  ve dertlerine derman olmaya çalıştığımız ihtiyaç sahibi bölgelerde, Ramazan kumanyası ile manevi bayram içerisinde olan  bu müsülümanlara maddi bayramı da yaşatmak hedefindeyiz.

FAALİYETLERİMİZ TÜM FAALİYETLER