Afrika Sudan'da Sünnet Organizasyonu Gerçekleşti

Afrika Sudan'da Sünnet Organizasyonu Gerçekleşti

Hicaz Derneği olarak, Sağlık Faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 23-30 Ocak tarihleri arasında, Sudan'ın Başkenti Hartum'da yüzlerce insanın yanındaydık. Hicaz Derneği Gönüllü Sağlık ekibi ile beraber yüzlerce evladımızın sağlıklı bir şekilde sünnet operasyonları gerçekleştirildi.

Birçok aile, Hicaz Derneği’ne ve Hicaz Derneği Gönüllü ekibine minnet ve şükranlarını bildiren konuşmalarda bulundular. Sizlerden gelen desteklerle, minicik yüreklerin hem bu güzel günlerinde onların yanlarında olduk hem de onları küçük hediyelerle sevindirdik. 

Bayram havası içerinde coşku ve heyecan ile süren organizasyon yine bayram havası içerisinde sonra erdi. Sünnet olan çocuklarımız ve onların anne babaları adına kirve desteğinde bulunanlara Hicaz Derneği olarak teşekkür ediyoruz. Bir kez daha, bizler için ufak tefek gibi görünen, zaman zaman farkına bile varmadığımız nimetlerin aslında, kıymetinin yokluğunda anlaşıldığını müşahede ettik. Bizlerin yokluğu esnasında farkına varabileceğimiz bu nimetler bu mahallerde, insanların hayatlarını değiştiriyor. Onların bu mutluluğuna vesile olabilmek, bu hallerini müşahede edebilmek, paha biçilemez bir mutluluğa vesile oluyor. Bizlere de, bu mutluluğu yaşatan kirvelere ayrıca teşekkür ediyoruz.

30.01.2022