On Bir Ayın Sultanı, Ramazan-ı Şerif Geliyor

Milyonlarca Müslümanın hasretle ve özlemle beklediği, Ramazan-ı Şerif ayı, 6 Mayıs’ta başlıyor. Gündüzleri oruçla geceleri, teravih namazı ve sahurla geçen, Ramazan-ı Şerif her Müslüman için bir mutluluk ve sürur kaynağı. 

Hicaz Derneği olarak, Ramazan-ı Şerif ayı içerisinde de faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Sürekli yanlarında olmaya çalıştığımız ihtiyaç sahibi bölgelerde, tespit edilen ihtiyaçlara kalıcı çözümler üretmeye Ramazan-ı Şerif ayı içerisinde de, devam edeceğiz. Bu kapsamda senenin her günü devam eden nafile ve adak kurbanları, günlük olarak kesmeye ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz. Senenin tamamında devam eden kurban kesimlerimizi 24 saat içerisinde gerçekleştirip, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerinin gülmesine vesile olmaya çalışıyoruz. Yine Ramazan-ı Şerif ayı boyunca, Gıda yardımları, iftar ve sahur programları devam edecektir.

Bu sene bir farklılık olarak, Haremeyn-i Şerifeyn’de de iftar organizasyonu yapıyoruz. Mübarek beldelere gidemeyenlerin, imkânı ya da vakti el vermeyenlerin en azından Haremeyn-i Şerifeyn’de bir Müslümana iftar ettirebilmesine vesile olmasını sağlamak hedefindeyiz.

Hicaz Derneği olarak, yaklaşan Ramazan-ı Şerif ayının tüm Müslüman âlemine bolluk ve bereket getirmesinin temenni ediyoruz.

23.04.2019