Sudan'da Kirveler Yüzleri Güldürdü.

Sudan'da Kirveler Yüzleri Güldürdü.

Sudan’ın başkenti Hartum’da 4 Nisan - 7 Nisan tarihleri arasında düzenlediğimiz sünnet organizasyonuna ilgi büyüktü. Şehrin her tarafından, hatta çevre şehirlerden gelen binin üzerinden çocuk, gönüllü sağlık ekibimiz tarafından, sağlıklı bir şekilde sünnet edildi. Sünnet edilen çocukların anne ve babalarının yüzlerinde, evlatlarının bu hakkını ödeyebilmelerinin mutluluğu görülmeye değerdi. 

Evlatların, dünyaya gelmeleriyle anne ve babalarına yaşattıkları mürüvvetlerden birisi sünnet olmaları, diğeri de evliliklerini görmeleridir. Her anne baba, evlatlarının hayatlarındaki bu hususi zamanlarda, evlatlarını büyüdüklerini hisseder ve gururlanır.

Böyle bir gurura vesile olmanın, yaşanan coşku ve heyecanın, anne ve babaların bu mutlu günlerinin kahramanı haline gelen, gönüllü sağlık ekibimiz ve kirve desteğiyle, onların kilometrelerce uzaktan da olsa yanlarında olduğunu hissettiren kirvelere canı gönülden teşekkür ediyoruz.

Dünyanın öbür ucunda da olsa, bir insanın ihtiyacını görmek, bir ailenin mutluluğuna vesile olmanın verdiği haz ile gönüllü sağlık ekibimiz Türkiye’ye döndüler.

08.04.2019