" SAHİP OLDUKLARINIZIN FARKINDA MISINIZ? " İSİMLİ FOTOĞRAF SERGİSİ

" SAHİP OLDUKLARINIZIN FARKINDA MISINIZ? " İSİMLİ FOTOĞRAF SERGİSİ

 

Sahip olduklarımızın farkında mıyız?

Elimizde olanların şükrünü eda edebiliyor muyuz?

Nimetlerin varlığı, eksikliğinde anlaşılıyor değil mi?

Sizleri sahip olduğunuz nimetlerin yokluğunu hayal etmeye davet ediyoruz. Hem de bunu yaparken sizleri, masallar dünyasına götürmüyoruz, hayatın kendisi kadar gerçek olan bir yere, Afrika'nın kuzeyine, Sudan'a götürüyoruz. Amacımız, biraz empati yaparak sizlere, nasıl nimetlerle çevrilmiş bir dünyada yaşadığınızı göstermek.

Çeşitli şekilllerde, dertlerine derman olmaya çalıştığımız bölgelerde, şahit olduğumuz birçok imkansızlıkları, gözlerimiz dolu bir şekilde ibret nazarıyla seyrederken, içimizden hep "keşke burada olanları, Türkiye'de, her türlü imkana sahip gençlerimiz de görseler" diye geçirdik. Onlar da, görseler de, nelere sahip olduklarının farkına varsalar, ellerindekinin kıymetinin bilseler, şükretseler.. Gençlerimizin hepsini oralara götürmek mümkün olmadığından, çareyi oralardan aldığımız ibretlik fotoğrafları gençlerimizin ayağına getirmek de bulduk.  

Çünkü nimetin varlığının farkında bile olmak, şükrün bir parçası olmakla beraber ifası için de bir vesiledir. Özellikle, geleceğimizin teminatı olan, çocuklarımızı yetiştirirken, onların bitmek tükenmek bilmeyen isteklerine karşı bazen  hayır diyebilmek, onalrın da bunu anlayabilmesini sağlamak gerekir. Bu amaçla çeşitli okullarda devam sergimiz de, gençlerimizn kanaat ve şükür bilincinin oluşmasına katkıda bulunmak istiyoruz.

28.02.2019